MANZANA Fundacja Rozwoju Umiejętności Psychospołecznych

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
O "Rodzince w komplecie"

RODZINKA W KOMPLECIE to bezpłatny cykl warsztatów i spotkań grupowych dla rodziców, którzy chcą rozwijać swoje kompetencje wychowawcze. W bezpiecznej atmosferze, pod okiem doświadczonych psychologów i pedagogów będą oni mieli szansę uzyskać wiedzę o tym, jak skutecznie działać, by zapobiegać konfliktom, wzmacniać pożądane zachowania, integrować wszystkich członków rodziny i w efekcie tego osiągać sukcesy wychowawcze.

Rodziców, chcących:

•             lepiej rozumieć swoje dziecko,

•             rozwijać swoje umiejętności rodzicielskie,

•             poznać skuteczne metody wychowawcze,

•             dowiedzieć się, jak ciekawie spędzić czas w rodzinnym gronie

Zachęcamy do zapisów. W ramach projektu zrealizowane odbędą się warsztaty :

 

1. „Bliżej siebie – warsztaty dla mam” obejmują cykl 6 spotkań 3- godzinnych dla 12 mam

2. „Bliżej siebie – warsztaty dla ojców” obejmują cykl 6 spotkań 3- godzinnych dla 12 ojców

Celem warsztatów jest wzmocnienie mam/ojców w tym pierwszym i najważniejszym okresie macierzyństwa/tacierzyństwa. Przykładowe tematy poruszane w ramach warsztatów: co mi dało, co zabrało macierzyństwo/tacierzyństwo?, nie radzę sobie z…, jak nie dać się zwariować - sztuka relaksu, znaleźć czas dla siebie, jak się bawić z dzieckiem w pierwszym roku życia.

3. „Kocham dlatego nie pozwalam – jak wyznaczać dziecku granice” – warsztaty obejmują 2 spotkania 6-godzinne dla 12 rodziców (matek i ojców)

Warsztat uczy wyznaczania dziecku granic z miłością i szacunkiem.

4.„Zamiast klapsa – kiedy dziecko się złości” – warsztat obejmuje 2 spotkania 6-godzinne dla 12 rodziców (matek i ojców)

Warsztat ma na celu szerzenie idei rodzicielstwa bez przemocy. Rodzice uczą się jak radzić sobie ze złością, krzykiem i agresją dzieci – jak reagować.

5.„Jak mówić żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać żeby dzieci do nas mówiły” – warsztaty obejmują 2 spotkania 6-godzinne dla 12 rodziców (matek i ojców)

Warsztat uczy nawiązywania relacji i więzi z dziećmi opartych są na zrozumieniu i współpracy. Rodzice dowiedzą się jak sobie radzić z buntem i sprzeciwem dziecka, jak nagradzać, chwalić dziecko.

6.„Kiedy dziecko nie chce się uczyć – jak zachęcać i motywować dzieci do nauki” – warsztaty obejmują 2 spotkania 6-godzinne dla 12 rodziców (matek i ojców)

Warsztaty mają na celu przekazanie rodzicom wiedzy oraz praktycznych umiejętności jak wspierać dziecko w nauce. Co zrobić żeby dziecko nie tylko chciało, ale przede wszystkim lubiło się uczyć?

7.„Nic mi nie wychodzi, czyli o tym jak kształtować pozytywną samoocenę dziecka” – warsztaty obejmują 2 spotkania 6-godzinne dla 12 rodziców (matek i ojców)

Warsztaty mają na celu budowanie pozytywnej samooceny u dzieci. Co robić kiedy dziecko zbyt mocno przejmuje się porażkami? Co mówić dzieciom, by wierzyły w siebie?

8.„Zróbmy coś – czyli o tym jak atrakcyjnie spędzać codzienność w rodzinnym gronie” – warsztaty obejmują 3 spotkania 6-godzinne dla 12 rodziców (matek i ojców)

Warsztat ma na celu stworzenie przestrzeni do wymiany pomysłów rodziców jak spędzają codzienny czas w zaciszu rodzinnym oraz co mogą zrobić, aby spędzać ten czas lepiej.

9.„Metoda na niedzielę” – warsztaty obejmują 3 spotkania 6-godzinne dla 12 rodziców (matek i ojców)

 

Warsztat ma na celu stworzenie przestrzeni do wymiany pomysłów rodziców jak spędzają swój wolny czas i gdzie go spędzają. Efektem warsztatów będzie stworzenie repertuaru pomysłów i miejsc gdzie można niekoniecznie wydając fortunę spędzić rodzinnie czas tak, by cała rodzina była zadowolona.