MANZANA Fundacja Rozwoju Umiejętności Psychospołecznych

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Prowadzące

Prowadzące

Anna Przybyszewska

Jestem psychologiem, certyfikowanym trenerem warsztatu psychologicznego, certyfikowanym trenerem FamilyLab Polska, doradcą zawodowym oraz coachem w nieustannym procesie rozwoju. Moja praca to moja pasja poparta starannym wykształceniem.

Jestem założycielką i prezeską MANZANY Fundacji Rozwoju Umiejętności Psychospołecznych, w ramach której od 11 lat prowadzę warsztaty psychologiczne dla rodziców, dzieci i młodzieży oraz dla osób bezrobotnych. Prowadzę indywidualne wsparcie psychologiczne, indywidualne doradztwo zawodowe i coaching.

Od pewnego czasu jestem zafascynowana teorią i podejściem do życia według filozofii duńskiego terapeuty rodzinnego Jespera Juula. Moje wartości w pracy z rodzicami to wartości, które on promuje: równa godność, autentyczność, odkrywanie samego siebie i odpowiedzialność.

Prywatnie jestem żoną Artura i mamą Julka i Amelki. Czas wolny najchętniej spędziłabym na warsztatach rozwojowych J.

Joanna Ogrodowska

Jest psychologiem, certyfikowanym trenerem grupowym i psychoterapeutą. Skończyła Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej w Warszawie, Szkołę Treningu i Warsztatu Psychologicznego w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA, Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie - Niebieska Akademia Warszawska przy Instytucie Psychologii Zdrowia, Studium Pomocy Psychologicznej w Instytucie Psychologii Zdrowia w Warszawie oraz Szkołę Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej.

Pracuje jako trener warsztatu psychologicznego w MANZANIE Fundacji Rozwoju Umiejętności Psychospołecznych oraz współpracuje z Fundacją Idealna Gmina. Prowadzi szkolenia i warsztaty psychologiczne w ramach projektów skierowanych do rodziców, nauczycieli, dzieci i młodzieży, osób bezrobotnych, pracowników organizacji. Szkolenia i warsztaty obejmują rozwój umiejętności z zakresu zdolności interpersonalnych: komunikacji, postawy asertywnej, radzenia sobie ze stresem, zwiększenia poczucia kontroli i motywacji, rozwiązywania konfliktów, przeciwdziałania przemocy, z zakresu budowania kariery, metod szukania pracy czy autoprezentacji. Jest współzałożycielką i Wiceprezesem Fundacji MANZANA.

Fascynuje ją praca z ludźmi i dla ludzi. Jako trener umiejętności psychologicznych stara się pomagać innym na drodze do samorozwoju, kształtowania własnych umiejętności, odkrywania tego, co w nas dobre.

Jej pasją jest żeglarstwo i film dokumentalny. Czas wolny spędza w gronie najbliższych ludzi. Lubi się śmiać i tańczyć. Jest mamą 6 letniej Hani i 2 letniej Julki.

Magdalena Wawrzycka

Jestem pedagożką, certyfikowaną trenerką umiejętności psychospołecznych, z zamiłowania animatorką twórczych działań rodzinnych, trenerką Odysei Umysłu, doradczynią zawodową, „Latarniczką” dla seniorów.  Praca jest moją pasją, dzięki której czuję się zawodowo spełniona.

Na stałe związana jestem z Fundacją Manzana. W duchu motta „Pracę swoich marzeń łatwiej jest sobie stworzyć, aniżeli znaleźć” – w Fundacji właśnie takie miejsce sobie tworzę. Pracuję z rodzicami, dziećmi, młodzieżą, osobami planującymi powrót do pracy, babciami i dziadkami. Realizuję się prowadząc warsztaty umiejętności psychospołecznych (m.in. z zakresu: budowania bliskich relacji opartych na szacunku i zrozumieniu, budowania postaw tolerancji i otwartości wobec os. niepełnosprawnych, wzmacniania poczucia własnej wartości, twórczego myślenia i działania, pobudzania kreatywności, przeciwdziałania przemocy, przygotowania się do powrotu do pracy).

Szczególne pole mich zainteresowań obejmuje rodzicielstwo przez zabawę, wspieranie rozwoju twórczego i naukowego dzieci oraz dziedzina twórczości i kreatywności. W tej sferze ciągle poszukuję, odkrywam, szukam inspiracji i przestrzeni do rozwoju. Swoją pasją zarażam innych: dzieci, rodziców, babcie, dziadków. Twórcze działania są nieodłączną częścią mojego życia.

Jestem zafascynowana Porozumieniem bez Przemocy Marshalla Rosenberga, które, staje się częścią mojego życia prywatnego, jak i zawodowego.

Kocham kuchnię włoską, teatr i muzykę klasyczną. Wolny czas uwielbia spędzać organizując twórcze warsztaty rodzinne. Prywatnie szczęśliwa żona Karola i mama prawie 2-letnich bliźniaczek Hani i Marysi.

Kamila Broniarek

Jest psychologiem oraz trenerem warsztatu psychologicznego. Skończyła Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej oraz Szkołę Treningu i Warsztatu Psychologicznego w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA. Obecnie w trakcie studiów z zakresu pedagogiki specjalnej (Wczesna interwencja – Pomoc Dziecku i Rodzinie) na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie.

Pracuje jako trener warsztatu psychologicznego w MANZANIE Fundacji Rozwoju Umiejętności Psychospołecznych. Prowadzi warsztaty z komunikacji, asertywności, autoprezentacji, rozwiązywania konfliktów, przeciwdziałania przemocy, budowania relacji, budowania zespołu, przygotowania do wejścia na rynek pracy.

Na swoim koncie ma doświadczenia z prowadzeniem warsztatów zarówno z młodzieżą, studentami, rodzicami, jak i osobami dorosłymi, w tym seniorami.

Wierzy, że warto podejmować ryzyko w walce o siebie,  dlatego porzuciła korporacyjne biurko, by być bliżej ludzi i wspierać ich w rozwoju. W wolnych chwilach podróżuje, bardzo lubi gotować. Szczęśliwa żona Radka i mama 6 letniej Zosi i prawie 2-letniego Michałka.