MANZANA Fundacja Rozwoju Umiejętności Psychospołecznych

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
O nas

MANZANA Fundacja Rozwoju Umiejętności Psychospołecznych powstała po to by wspomagać ludzi we wszechstronnym rozwijaniu umiejętności psychologicznych zwłaszcza tych związanych z pracą. Dla nas liczy się kształtowanie świadomego, aktywnego społeczeństwa obywatelskiego, zdolnego do współdziałania w grupie, otwartego na nowe doświadczenia i możliwości.

Celem Fundacji MANZANA jest wspieranie działalności w zakresie rozwijania umiejętności potrzebnych do wykonywania pracy zawodowej w kontekście zmieniających się warunków na rynku pracy.

Pragniemy inspirować innych do odkrywania w sobie tego  w czym są najlepsi i tego co mogą zmienić poprzez wydobycie z nich potencjału i stworzenie możliwości jego wykorzystania. Uważamy, że warto aktywizować się do życia, zarówno zawodowego, jak i tego najbardziej codziennego. Jesteśmy przekonani, że kształtowanie nowych umiejętności jest możliwe i potrzebna na każdym etapie życia. Wierzymy, że zawsze, niezależnie od wieku, jest czas na rozwój swoich zdolności i umiejętności.

Problem braku pracy i jej poszukiwania stał się inspiracją do znalezienia odpowiedzi na pytanie: co można zrobić w walce z bezrobociem?

Naszą odpowiedzią jest: budowanie aktywnej postawy wobec otaczającego środowiska, wobec lokalnej społeczności, a także wobec samych siebie przez pracę nad własnym rozwojem i kształtowanie wciąż nowych umiejętności.

Nasze działania dotyczą m.in.:

  • organizowania i prowadzenia warsztatów, szkoleń i treningów kształcących umiejętności psychospołeczne,
  • przygotowywania do wejścia na rynek pracy osób bezrobotnych, uczniów, studentów i absolwentów szkół wyższych,
  • wspierania inicjatyw lokalnych,
  • aktywizowania i integrowanie społeczności lokalnych,
  • organizowania akcji społecznych.

Mottem Fundacji stały się słowa Paula Coelho:

„Jeśli czegoś gorąco pragniesz, to cały wszechświat sprzyja Twojemu pragnieniu."

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL