MANZANA Fundacja Rozwoju Umiejętności Psychospołecznych

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Aktualności

Projekty edukacyjne dla szkół - działania w realizacji

Witajcie,

miło nam poinformować, że dzięki dofinansowaniu Biura Edukacji m.st. Warszawy aktualnie w realizacji mamy aż trzy projekty dla dzieci i młodzieży warszawskich szkół.

W marcu jeszcze przyjmujemy zgłoszenia.

1. BĄDŹ POMOCNY. Warsztaty integracyjne przełamujące stereotypy myślenia o niepełnosprawności (7 edycja).

2. KLASA BEZ PRZEMOCY – program przeciwdziałania przemocy rówieśniczej (3 edycja).

3. RÓŻNI – RÓWNI. Program edukacji kulturalnej kształtujący postawy otwartości, szacunku i tolerancji wobec innych kultur i narodowości.

Zapraszamy nauczycieli, dyrektorów szkół do zgłaszania klas do udziału w wybranych projektach.

Kontakt: Kamila Broniarek,  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , 608 303 088

 

Podsumowanie 2016

Już za parę dni zakończmy 2016 r. Był to dla nas pierwszy rok po powrotach z urlopów macierzyńskich, wracałyśmy z nową energią, z nową wizją, z nowymi pomysłami. Początki były trudne, jednak w zespole tkwi ogromna siła i to najważniejszy, główny zasób Manzany. Jako zespół staramy się tworzyć przestrzeń przyjazną do rozwoju, w której my same chcemy czuć się komfortowo, a dzięki temu jesteśmy w stanie dawać komfort i przyjazną, bezpieczną atmosferę dla uczestników naszych projektów.

Jako Fundacja w 2016 r. określiłyśmy swój profil działania, grupy odbiorców, z którymi chcemy pracować. Zaczęłyśmy także pracować nad naszą stroną wizualną, udało się stworzyć nowe logo, nowa strona www jest w trakcie przygotowań. W kwietniu uruchomiliśmy także nasz rodzinny funpage:https://www.facebook.com/przestrzendlarodziny/. Jesteśmy w trakcie poszukiwań lokalu, naszego wymarzonego miejsca gdzie moglibyśmy prowadzić działania.

2016 r. był dla naszego zespołu również niezwykle rozwojowy. W 2016 udało się nam:

- ukończyć I stopień Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach i prawie cały II stopień TSR (w styczniu mamy ostatni zjazd)

- rozpocząć przygodę z Porozumieniem bez Przemocy (NVC w relacjach i rodzinie), dziękujemy Asi Berendt

- ukończyć kurs Rodzicielstwa Bliskości dla Profesjonalistów

- poznać świat sensoryki w podejściu Marii Montessori

- zgłębić, lepiej poczuć sensoplastykę.

Jako, że jesteśmy praktykami tym czego się uczyłyśmy, co poznawałyśmy i przede wszystkim czego doświadczałyśmy będziemy się z Wami dzielić :)

Jeśli chodzi o projekty to w 2016 zrealizowaliśmy:

PROJEKTY RODZINNE:

1. PRZESTRZEŃ DLA RODZINY. Kompleksowy program wsparcia ursynowskich rodzin (finansowany przez Urząd Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy)

2. PRZESTRZEŃ DLA RODZINY. MOC RELACJI (finansowany przez Urząd Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy)

3. ŚWIĄTECZNA MOC RELACJI. PRZESTRZEŃ DLA RODZINY (finansowany przez Urząd Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy)

PROJEKTY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY W SZKOŁACH:

1. BĄDŹ POMOCNY. Warsztaty integracyjne przełamujące stereotypy myślenia o osobach niepełnosprawnych. VI edycja programu edukacyjnego kształtującego pozytywne postawy: szacunku, otwartości, tolerancji wobec osób niepełnosprawnych (współfinansowany przez Biuro Edukacji m.st. Warszawy)

2. KLASA BEZ PRZEMOCY - program przeciwdziałania przemocy rówieśniczej (współfinansowany przez Biuro Edukacji m.st. Warszawy)

3. RÓŻNI ale RÓWNI. Program edukacyjny w zakresie przeciwdziałania stereotypom wobec osób z innych kultur (współfinansowany przez Centrum Komunikacji Społecznej m.st. Warszawy)

4. MULTI – KULTI. Program edukacji kulturalnej w zakresie przeciwdziałania stereotypom wobec osób z innych kultur (współfinansowany przez Biuro Kultury m.st. Warszawy)

PROJEKTY DLA OSÓB PLANUJĄCYCH POWRÓT DO PRACY:

1. Realizacja działań w zakresie integracji i reintegracji społecznej osób bezrobotnych korzystających ze świadczeń pomocy społecznej uczestniczących w programie aktywizacja i integracja w 2016 r. (finansowany przez Urząd Pracy m.st. Warszawy).

Udało się też wygrać konkurs unijny w partnerstwie z Ośrodkiem Pomocy Społecznej dla dzielnicy Bielany „Przestrzeń dobrych rozwiązań”. 2-letni projekt (2017-2018) mający na celu aktywizację społeczną i zawodową beneficjentów pomocy OPS.

Braliśmy też udział w Dniach Ursynowa i Festiwalu Wolontariatu na Ursynowie oraz Kalejdoskopie Edukacyjnym współorganizowanym przez Biuro Edukacji m.st. Warszawy.

 

Kontakt

MANZANA Fundacja Rozwoju Umiejętności Psychospołecznych
ul. S.Kulczyńskiego 22/66
02-777 Warszawa

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , tel. 600 445 055
NIP  525 234 37 88
KRS 0000241925

Numer konta (darowizny na cele statutowe): 73 2130 0004 2001 0643 2223 0001

Zespół Fundacji:

Joanna Ogrodowska: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , tel.: 600 045 655
Anna Przybyszewska: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , tel.: 608 074 839
Magdalena Wawrzycka: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , tel.: 666 017 087
Kamila Broniarek: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , tel.: 608 303 088

 

Program Aktywizacja i Integracja 2018

 

Fundacja Manzana aktualnie realizuje PROJEKT W ZAKRESIE INTEGRACJI I REINTEGRACJI SPOŁECZNEJ OSÓB BEZROBOTNYCH KORZYSTAJĄCYCH ZE ŚWIADCZEŃ POMOCY SPOŁECZNEJ UCZESTNICZĄCYCH W PROGRAMIE AKTYWIZACJA  I INTEGRACJA W 2018 R.

Projekt realizujemy na zlecenie i we współpracy z Urzędem Pracy i warszawskimi Ośrodkami Pomocy Społecznej (w tegorocznej edycji: OPS Białołęka, OPS Praga Północ, OPS Śródmieście, OPS Wilanów, OPS Wola, OPS Targówek.

Zadanie obejmuje działania w ramach Programu Aktywizacji i Integracji polegające na:

- kompleksowej pomocy osobom bezrobotnym, korzystającym ze świadczeń pomocy społecznej, dla których Urząd Pracy m.st. Warszawy ustalił profil pomocy III;

- integracji społecznej służącej kształtowaniu aktywnej postawy w życiu społecznym i zawodowym;

- przeciwdziałaniu pogłębiającym się problemom związanym z wykluczeniem społecznym.

Program ma na celu rozwinięcie umiejętności psychospołecznych, budowanie prawidłowych interakcji z otoczeniem, powrót do aktywności społecznej i zawodowej jego uczestników oraz przygotowanie bezrobotnych do lepszego radzenia sobie na rynku pracy.

Okres realizacji: 15.03.2018 - 30.10.2018

W projekcie uczestniczy: 31 osób.

Projekt finansowany jest przez Urząd Pracy m.st. Warszawy.

 

 

Przestrzeń dla rodziny - rozpoczynamy realizację

Miło jest nam poinformować, że dzięki dofinansowaniu Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy rozpoczynamy realizację 3 edycji Przestrzeni dla Rodziny.

Zapraszamy rodziców, opiekunów, babcie, dziadków do zapoznawania się z aktualną ofertą na naszych fanpagu: https://www.facebook.com/przestrzendlarodziny/

W ramach projektu realizowane będą m.in.:

- wykłady/warsztaty kompetencji rodzicielskich,

- seminaria inspirujące na licencji Family Lab Polska,

- grupy rozwojowe dla rodziców "Moc relacji"

- grupy rozwojowe dla rodziców planujących powrót do pracy "Mam dzieci, mam pracę"

- sensozabawy dla rodziców z maluszkami od 8mcy do 3 lat

- twórcze warsztaty rodzinne dla rodziców z dzieciakami 3-6 lat

- wakacyjne warsztaty rodzinne w plenerze

- spotkania tematyczne z ekspertami.

Z końcem marca, ruszy również nasza strona www, z elektroniczną formatką do zapisów.

 

Tworzymy miejsce Przestrzeń dla rodziny

Witajcie,

właśnie spełnia się nasze marzenie. Znalazłyśmy miejsce, w którym wspólnie z Wami będziemy tworzyć przyjazną Przestrzeń dla rodziny.

Już wkrótce ruszamy z naszymi działaniami. Aktualne informacje o projekcie rodzinnym Przestrzeń dla rodziny na naszym fanpagu: facebook.com/przestrzendlarodziny/

 

 

Szczęśliwego Nowego Roku !!!

 

Zapraszamy na Rodzinne Warsztaty pod chmurką na Ursynowie

Wakacyjne Plenery Rodzinne na Ursynowie (bezpłatnie)

DRODZY RODZICE jeżeli:
- macie ochotę na wspólną zabawę z Waszymi dzieciakami;
- chcecie twórczo i nietuzinkowo spędzić czas z dzieciakami;
- chcecie sprawić niespodziankę Waszym pociechom;
to nasza propozycja jest właśnie dla WAS J

Koszt: BEZPŁATNE
Projekt finansowany jest przez Dzielnicę Ursynów m.st. Warszawy

PO RAZ PIERWSZY NA URSYNOWIE ZAPRASZAMY NA TWÓRCZE WARSZTATY RODZINNE
W PLENERZE.

W lipcu zapraszamy Was na INDIAŃSKĄ PRZYGODĘ W WIOSCE APACZY, w sierpniu do KRÓLESTWA KSIĘŻNICZEK I RYCERZY i ŚWIATA POSZUKIWACZY SKARBÓW. Warsztaty będą odbywały się w zaaranżowanej przestrzeni nawiązującej do tematu przewodniego. Będziemy wspólnie tworzyli elementy strojów, śpiewali, tańczyli, zgadywali, poszukiwali, odkrywali i wiele, wiele więcej.

TWÓRCZE WARSZTATY RODZINNE SĄ ZAPROSZENIEM DO WSPÓLNEGO PRZEŻYCIA JEDYNEJ W SWOIM RODZAJU PRZYGODY. Nasze warsztaty dedykowane są RODZINOM. Na spotkania zapraszamy dzieci z rodzicami, babciami, dziadkami lub innymi opiekunami. Wszyscy członkowie rodziny są mile widziani.

OBOWIĄZUJĄ ZAPISY (liczba miejsc ograniczona):
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
tel. 600 445 055

INFORMACJE:
Zajęcia realizowane są w ramach projektu Przestrzeń dla rodziny.

Facebook PRZESTRZEŃ DLA RODZINY
https://www.facebook.com/przestrzendlarodziny/

Terminy:

23.07 (sobota) Indiańska przygoda w wiosce Apaczy
10:00 – 12:00 (2-5 lat)
12:30 – 14:30 (6 - 9 lat)
Miejsce: Park przy Bażantarni

6.08 (sobota) W bajkowej krainie: królestwo księżniczek i rycerzy
10:00 – 12:00 (2-5 lat)
12:30 – 14:30 (6-12 lat)
Miejsce: Park przy Bażantarni

27.08 (sobota) Rodzinna gra miejska
Na tropie przygody – poszukiwacze skarbów
10:00 – 12:00
Miejsce: Park przy Bażantarni

 

 

Moc życzeń z okazji Dnia Mamy

 
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL